4 Mart 2012 Pazar

altın lady ile tanışma faslı

vikipedi der ki: mary louise "meryl" streep (d. 22 haziran 1949) film, televizyon ve tiyatro alanlarında çalışmış ABDli oyuncu. modern zamanların en yetenekli ve saygıdeğer oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir.

merhaba, yazıma başlamadan araştırdım, meryl streep hakkında yazacağım, bir yanlış olmasın diye. altını çizdiğim yer ise, kendisinden bahsedeceğim alan oluyor. geçen hafta;
bilgisayar başına geçmiş, oscarların kime gittiğine bakıyorum. ''en iyi yardımcı kadın oyuncu''da daha önce defalarca adını duyduğum ama hiç izlemediğim meryl streep gözüme çarpıyor. biraz daha okudukça, hatunun oscara 30 yılda 17 kez aday gösterildiğini ve 3 kez ödül alarak kırılması güç bir rekora imza attığını öğreniyorum. şaşkın bir şekilde oyuncunun oynadığı filmler listesine bakıyorum, tek tek göz gezdiriyorum, gezdirirken de utanıyorum açıkçası. ulan bu kadar başarılı, son ödülünü de aldıktan sonra ''altın lady'' seçilen kadının nasıl olur da hiçbir filmini şimdiye kadar seyretmem? üstelik çoğu filminin notu bu kadar yüksekken. yüzüm kızarmış ekşi'ye bakıyorum da neredeyse hiç hakkında kötü yorum yok; övgü, yüceltme dolu entryler okuyorum.  fena gaza geliyorum, cidden. kendime bir liste hazırlayıp, kendimi meryl streep'in filmlerini izlemeye adıyorum veeee.. velev ki acı bir itirafla geçmişteki anımı bölüyorum. filmlere henüz başlayamadım. o gün yakındır. tanışma günü çok yakında. bekle beni altın lady, geliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder